Projektas „Eco – Systems of Open Science Schooling“
2020 m. gruodžio 17–18 d. įvyko dviejų dienų virtualus pradinis susitikimas su projekto dalyviais. Susitikimą organizavo projekto koordinatoriai – Nyderlandų Vitenborgo universitetas. Projekto partneriai – Suomijos universitetas Itä-Suomen Yliopisto, Lenkijos A. Mickevičiaus licėjus, Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla, Rumunijos Gheorghe Titeica Craiova gimnazija, Turkijos Elazig Doga Anadolu licėjus, Ispanijos asociacija „Working with Europe“.
Pagrindinis projekto tikslas - skatinti mokyklų atvirumą, kur mokyklos, bendradarbiaudamos su kitomis suinteresuotosiomis šalimis, tampa gerovės bendruomenėje kūrimo agentėmis. Europos Komisija 2015 m. „Science Education for Responsible Citizenship“ skatino šeimas tapti tikrais partneriais mokyklos gyvenime ir veikloje, o įmonių specialistus ir plačiąją visuomenę - aktyviai dalyvauti įtraukiant realaus gyvenimo projektus į klases. Siekdama, kad atvirasis gamtos mokslų mokymas taptų realybe, Komisija rekomenduoja mokykloms suteikti „nuolatinę ir tvarią prieigą prie mokslo išteklių (vietos ir pasaulio mastu), kad mokiniai ir mokytojai galėtų naudotis“.
Projekto koncepcija grindžiama 30 mėnesių trukusio projekto „Open Science Schooling Erasmus+ Schools“, kurį koordinavo Rytų Suomijos universitetas, pamokomis. Įrodyta, kad gamtamoksliai dalykai, jų mokantis išeinant iš įprastos klasės aplinkos, yra patrauklesni lyginant su tradiciniu gamtos mokslų dalykų mokymusi, ir siūlo mokiniams daug atviresnį, įdomesnį gamtos mokslų mokymosi būdą.
Pirmojo susitikimo metu ir buvo aptarti projekto tikslai, numatomos veiklos. Asociacijos „Working with Europe“ vadovė Mireia Masgrau akcentavo, kad norint išlaikyti dabartinės kartos jaunimo susidomėjimą gamtos mokslais, įsitraukimą į tyrinėjimus, reikia pakeisti mokytojų, mokyklų ir apskritai visuomenės mąstyseną. Calkin Suero Montero iš Suomijos universiteto pabrėžė, kad gamtos mokslų mokymasis neturėtų būti uždaras langelis, bet turėtų apimti bendravimą ir bendradarbiavimą su išorės partneriais, organizacijomis ir visais ekosistemų atstovais.
Tikimės, kad skirtingų šalių skirtinga patirtis bus tas idėjų šaltinis, kuris skatins keistis ir daryti pokyčius bendruomenėje.
Projekto susitikimo dalyviai:
Projekto logotipo konkursas
Mokyklos partnerės iš Lietuvos, Turkijos, Lenkijos ir Rumunijos buvo pakviestos dalyvauti projekto logotipo kūrimo konkurse. Logotipo elementai turėjo atspindėti projekto temą ir tikslus, būti vizualiai prasmingas ir patrauklus.
Iš mokyklų partnerių buvo gauta 20 meniškų ir novatoriškų logotipų, o balsavimas už reprezentatyviausią logotipą buvo sunkus. Balsavimo metu buvo išrinktas Rumunijos komandos logotipas, kuriame yra visi būtini elementai, atspindintys projektą.