Интернет-магазин nachodki.ru

Sausio 13-oji: Laisvės 30-metis

 

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje kvietė paminėti prieš trisdešimt metų pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

2021 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutes.

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

2021 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau keturioliktą kartą. Kasmet minėjimas įgauna naują, ypatingą prasmę. Kaip sakoma LRT anonse apie Sausio 13 – ąją, jog per 30 metų „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių prasmę mūsų valstybei.

Prieš 30 metų Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, Lietuvos teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Mūsų mokyklos languose taip pat įsižiebė žvakutės. O kadangi mokomės nuotoliniu būdu, visą dieną į mokyklą skriejo žinutės su nuotraukomis, liudijančios, jog ir mokydamiesi namuose prisijungėme prie akcijos. Augame patriotiški, savo kraštą ir jo laisvę mylintys piliečiai.

 

 

Metų jaunimo apdovanojimai Pasvalyje

 

Pasvalio jaunimo apdovanojimai, kasmet organizuojami nuo 2017 m., jau tampa gražia tradicija. Tradiciją puoselėja VšĮ Socialinė iniciatyva – socialinio verslo įmonė, įsteigta siekiant daryti teigiamą socialinį poveikį jaunimo, vietos bendruomenėms, kitoms socialinėms grupėms. Šia iniciatyva siekiama tinkamai įvertinti jaunus žmones, kurie veikia ir dirba savo bendraamžių labui, kad visi rajono gyventojai, tiek patys jauniausi, tiek vyresni, išgirstų ir pamatytų iniciatyvius jaunuolius, jų pasiekimus, bei pokyčius. Siūlomos nominacijos:

Metų jaunimo organizacija – jaunimo organizacija, aktyviai veikianti, bendradarbiaujanti, įgyvendinanti naujas idėjas, rašanti projektus bei dalyvaujanti tiek visuomeniniuose, tiek kitų jaunimo organizacijų renginiuose.

Metų jaunimo iniciatyva – projektas, akcija arba iniciatyva, kuri sulaukė didelio pasisekimo tarp jaunimo ir sujungė daug žmonių, galbūt tai yra tęstinis projektas, veikla.

Metų jaunimo ambasadorius – asmuo, kuris aktyviai veikia kartu su jaunimu, neša daug gerų žinių apie jaunų žmonių nuveiktus darbus, savo veikla bei pasiekimais garsinantis Pasvalio rajoną nacionaliniu ir (arba) tarptautiniu mastu.

Metų jaunimo partneris – įmonė arba asmuo, kuris neatsisako paremti jaunimo, maloniai bendradarbiauja bei skatina aktyvią jaunų žmonių veiklą.

Metų jaunimo lyderis – asmuo, motyvuojantis kitus siekti ir įgyvendinti užsibrėžtų tikslų, aktyviai vienijantis, telkiantis jaunus žmones vykdyti bendras iniciatyvas ir veiklas, skatinantis kitus užsiimti savanoryste bei mėginantis išspręsti Pasvalio rajono jaunimo problemas.

Metų savanoris – asmuo, aktyviai veikiantis ir įsitraukiantis į įvairią visuomeninę ir jaunimo organizacijų veiklą bei miesto renginius. Jis yra puikus pavyzdys žmogaus, kuriam neatlygintinas užsiėmimas visuomenei naudinga veikla yra be galo svarbus, motyvuojantis ne tik jį patį, bet ir aplinkinius, o taip pat ir pakeičiantis įprastą gyvenimo tėkmę.

Pasibaigus kandidatų atrankai skelbiamas balsavimas, kurio metu kiekvienas turi galimybę išrinkti geriausius iš geriausių!

Šiemet šiam garbingam apdovanojimui nominacijai „Metų jaunimo ambasadorius“ už jaunimo įtraukimą į tarptautinius projektus nominuota Lėvens pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ projektų koordinatorė mokykloje Liudmila Gertienė!

 

Tolerancijos diena

 

Kasmet, lapkričio 16 d., minime tarptautinę Tolerancijos dieną. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Minėdami šią dieną, būdami Erasmus+ projekto „Young Europeans“ dalyviai, diskutavome, kas yra tolerancija. Suvokiame, kad pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų  spalva, ir t.t. Skiriamės ir savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.  Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad visi esame lygūs, kad visi – tokie patys žmonės, asmenybės, ir turime vienodas teises. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis. Šias mokslo metais Tolerancijos dienos simbolis buvo MOZAIKA. Mūsų kiekvieno mozaikos dalelė – vieno bendro paveikslo dalis.

 

Pilietiška sporto diena

 

Linksma, energinga ir prasminga tradicinė sporto diena! Sportinės rungtys, kvadrato ir futbolo žaidimas kunkuliavo sportiniu azartu. Bet ši diena – ne tik sporto varžybos, tai ir pažintinė diena, vėl iš naujo kviečianti pažinti ir pamilti savo miestą. Pilietiškumo Žygyje „Mano miestas - Pasvalys“ iš naujo atradome miesto istoriją ir aplankėme gražiausias miesto vietas. O dalyvaudami Solidarumo bėgime padovanojom gerumo spindulėlį tiems, kam jo labiausiai reikia. Šios dienos veiklos įrodo, kad mes – pilietiški, stiprūs, smalsūs, atsakingi ir veiklūs jauni europiečiai. Tokios prasmingos veiklos – vienos iš svarbiausių Erasmus+ projekte „Young Europeans“.

 

 

Europos kalbų diena

 

Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Ta proga 7a klasė dalyvavo protmūšyje ir pasitikrino žinias apie Europos šalis, jų kalbas, kultūrą, tradicijas ir papročius. O šios žinios reikalingos ir dalyvaujant Erasmus+ projekte „Young Europeans“.

 O Jūs, ar galit atsakyti, kiek Europoje yra oficialių kalbų arba kokia Europos upė yra ilgiausia?

 

 

 Tarptautiniai projektai įsibėgėja! Sausio mėnesį aplankėme Angliją, kur Gloucester mieste vyko projektų „Young Europeans“ ir „Mission Based Learning“ pirmasis susitikimas. Jame dalyvavo Anglijos, Ispanijos, Graikijos, Latvijos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Lietuvos komandos: mokiniai ir mokytojai. Susitikimo metu kiekviena komanda pristatė savo šalį, mokyklas, degustavo vieni kitų atsivežtą maistą. Pasakojo apie jau vykdomas veiklas ir, aišku, planavo, ką ruošiasi nuveikti būsimų projektų ir vizitų metu.

     Viešnagėje Gloucester lankėmės pedagogus ruošiančiame universitete – University of Gloucestershire. Universiteto dėstytojai supažindino su vykdomomis pedagogų rengimo programomis, naujais ugdymo metodais.

     Turėjome progos pasivaikščioti nuostabiomis Gloucester gatvėmis, susipažinti su miesto architektūra, lankėmės katedroje. Reikia pasidžiaugti, kad spėjome pasigrožėti ir Londono „perliukais“. Vizitas baigėsi, o darbai jau juda pirmyn!

nuotrauka viršus